بزرگترین وبلاگ پارسی | Ya30nblog

هر آن چه که از یک وبلاگ انتظار دارید...

 
نمایش نام خیابانی که در آن هستید در صفحه نمایش تلفن همراهتان
نویسنده : یاسین مرادی - ساعت ۸:٢۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۱/۳٠
 

یکی از قابلیت های مفید سیم کارتهای ایرانسل ، نمایش نام خیابانی که در آن بودید در صفحه نمایش تلفن همراهتان بود  . این موضوع در شهرهای بزرگی که به آن مسافرت می کنید می تونه خیلی مفید باشه و بی شک از گم شدن شما در میان خیابان های مختلف که تابلوی مشخصی هم برای اونها نیست جلوگیری می کنه .  حتی در شهرهای محل زندگی خودتان نیز با این قابلیت می تونید از خیابان هایی که از اسامی آنها اطلاع ندارید با خبر شوید .

همین قابلیت باعث جذب طرفداران بسیاری به سمت سیم کارتهای ایرانسل شده بود .

 مدتی پیش شرکت اپراتور اول نیز این قابلیت را  به صورت آزمایشی در چند شهر بزرگ از جمله تهران و مشهد و شیراز فعال کرد و قصد دارد تا به تدریج این قابلیت را در همه شهرهای ایران فعال کند .

برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه کنید...


فعال کردن این قابلیت در گوشی های نوکیا ( سیمبیان ها )

ابتدا به منوی گوشی خود بروید . از آنجا به قسمت setting رفته وسپس وارد بخش network شوید . در اینجا سه گزینه مشاهده خواهید نمود که مخصوص تنظیمات شبکه هستند .

برای فعال کردن سرویس مکان یاب گزینه سوم یعنی Cell Info Display را از حالت off به حالت on تغییر دهید اکنون این ویژگی فعال شده است و همین الان نام خیابانی که هم اکنون در آن هستید را بر روی صفحه اصلی گوشی همراهتان مشاهده خواهید کرد .

 

توجه

: در صورت عدم نمایش موقعیت مکانی با وجود انجام عملیات فوق ، یکبار گوشی خود را روشن و خاموش کنید .

 

فعال کردن این قابلیت در گوشی های نوکیا (

مدل های قدیمی )

برای فعال کردن این سرویس در مدلهای قدیمی نوکیا باید وارد منوی گوشی شوید ، از آنجا به setting رفته و وارد قسمت phone setting شوید . حالا با جستوجو در گزینه های این قسمت بخش Cell Info Display را به حالت on در آورید . اکنون سرویس مکان یاب بر روی گوشی شما فعال گردید و شما می توانید نام خیابانی که الان در آن هستید را در صفحه اصلی گوشی خود مشاهده کنید .

 

توجه

: در صورت عدم نمایش موقعیت مکانی با وجود انجام عملیات فوق ، یکبار گوشی خود را روشن و خاموش کنید .

 

فعال کردن این قسمت در گوشی های سونی اریکسون : ( تمام مدل ها )

برای فعال کردن این سرویس در گوشی های سونی اریکسون مراحل زیر را دنبال کنید :

ابتدا به بخش messaging رفته و سپس وارد بخش settings شوید . در این قسمت وارد قسمت Area Info شده و گزینه Cell Information را از حالت off به حالت on در بیاورید . هم اکنون سرویس مکان یاب بر روی گوشی شما فعال گردید و شما می توانید نام خیابانی که الان در آن هستید را در صفحه اصلی گوشی خود مشاهده کنید .

 

توجه

: در صورت عدم نمایش موقعیت مکانی با وجود انجام عملیات فوق ، یکبار گوشی خود را روشن و خاموش کنید .

 

فعال کردن این قابلیت در گوشی های سامسونگ :

برای فعال کردن این سرویس در کوشی های سامسونگ باید مسیرزیر را دنبال کرد :

ابتدا به قسمت messaging گوشی خود بروید . سپس به قسمت broadcast messaging رفته و بعد از آن به قسمت channel رفته و گزینه all channel receive o­n را انتخاب کنید . اکنون سرویس مکان یاب بر روی گوشی شما فعال گردید و شما می توانید نام خیابانی که الان در آن هستید را در صفحه اصلی گوشی خود مشاهده کنید .

 

توجه

: در صورت عدم نمایش موقعیت مکانی با وجود انجام عملیات فوق ، یکبار گوشی خود را روشن و خاموش کنید .

 

فعال این قابلیت در دیگر تلفنهای همراه مشابه یکی از روشهای بالاست