بزرگترین وبلاگ پارسی | Ya30nblog

هر آن چه که از یک وبلاگ انتظار دارید...

 
FaceBook چیست؟
نویسنده : یاسین مرادی - ساعت ۸:۱٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٤/٢۳
 

 

 

برای دانلود نرم افزار و آشنایی با نرم افزار به ادامه مطلب بروید...


حتما نام Facebookرا شنیده‌اید و یا شاید در آن کاربری هم ایجاد کرده‌اید اما سر از کارش درنیاورده‌اید!؟ شاید هم سوالی در ذهنتان باشد، سوالی شبیه به این که«فیس‌بوک چه چیزی دارد که آن را تا این حد معروف ساخته؟» کمی در مورد فیس‌بوک: فیس‌بوک یک پلتفرم است. فیس بوک زندگی است!


از کارهای یک شبکه اجتماعی تا کار روز پروژه‌های اینترنتی و ... در آن امکان‌پذیر است. شما در فیس‌بوک دارای یک صفحه شخصی هستید. می‌توانید گروه تاسیس کنید و یا در گروه‌های دیگر عضو شوید. می‌توانید برای خودتان آلبوم عکس بسازید آن هم بدون هیچ محدودیتی! می‌توانید دوستانتان را انتخاب کنید و به لیست دوستانتان اضافه کنید. می‌توانید برای یک هنرمند یا یک وب‌سایت و یا وبلاگ خودتان و شاید هم برای کالایی که تولید می‌کنید صفحه مجزا طراحی کنید تا دیگران و یا بهتر است بگوییم طرفداران(خریداران) هم در آن صفحات ثبت شوند و پیشنهاد و انتقاد و ... را در ‌آن بنویسید و بسیاری امور دیگر که کمابیش در سایت‌های دیگر هم دیده می‌شود. خوب تا این جا که چندان نوآوری در آن دیده نمی‌شود، پس چه چیزی فیس‌بوک را انقلابی تا این حد ساخته است؟ آیا جمع‌آوری بسیاری امکانات در یک مکان؟ - خیر!فیس‌بوک یک پلتفرم است! وجه تمایز فیس‌بوک با دیگر سایت‌ها در اپلیکیشن‌هایی است که شما می‌توانید از ‌آنها استفاده نمایید. یعنی برنامه‌های کوچکی که توسط دیگران ساخته شده و شما می‌توانید آنها را روی صفحه خود نصب کنید و یا آنها را از صفحه خود پاک و یا مدیریت کنید.(فعلا استفاده کنید تا بعدها خودتان هم بسازید.) این یعنی چه؟ یعنی ارتباطی بین فیس‌بوک شما و هر آن چه شما نیاز دارید. برای مثال اپلیکیشنی برای نمایش مطالب وبلاگ شما در صفحه‌تان و یا نمایش هر آن چه به نظرتان می‌آید. اپلیکیشنی برای لیست کردن ‌آخرین موزیک‌هایی که گوش داده‌اید و یا در حال گوش دادن هستید. اپلیکیشن‌های بازی، آرایش، ارتباط با هاست شما برای نمایش فایل‌های مورد نظر و یا چه بهتر که از طریق فیس‌بوک‌ فایل‌ها را آپلود کنید. از تاثیرگذارترین اپلیکیشن‌ها، اپلیکیشن‌های کمک‌های مردمی با منظورهای بشردوستانه است. خلاصه این که شما می‌توانید از فیس بوک(Facebook) مانند کامپیوتر شخصی خودتان استفاده کنید. برنامه‌هایی روی آن نصب کنید و یا آنها را از روی سیستم خودتان پاک کنید. عکس‌ها را ویرایش کنید، موزیک گوش دهید و ویدئو ببینید؛ فایل ارسال کنید؛ بازی کنید؛ کمک کنید؛ در گروه‌ها عضو شوید؛ از اشتراکات دیگران استفاده کنید؛ دوست جدید پیدا کنید؛ از گروه‌های بشردوستانه حمایت کنید؛ حمایت مالی از گروهی انجام دهید؛ فال بگیرید؛ قرآن بخوانید؛ برنامه اذان درست کنید؛ ایده‌هایتان را روی اینترنت بیاورید.....................................


فیس بوک (Facebook) یک شبکه اجتماعی رایگان در اینترنت است . کاربران در آن میتوانند با یکدیگر بطور کاملا چند رسانه ای در ارتباط باشند ، دوستان را به لیست خود اضافه کنند،با دیگران آشنا شوند و برای خود یک صفحه شخصی درست کنند تا دیگران به آن مراجعه و اطلاعات آن را مشاهده کنند و در صورت علاقه نظر خود را اعلام کنند .

فیس بوک توسط Mark Zuckerberg و هم اتاقیش Dustin Moskovitz در حالی که هر دو در دانشگاه هاروارد مشغول تحصیل بودند راه اندازی و سرمایه گذاری شد. در ابتدا فقط مختص دانشجویان هاروارد بود و بعد ها در دسترس عموم قرار گرفت . در حال حاضر فیس بوک قریب به دویست میلیون کاربر فعال دارد.

فیس بوک در همان اوایل راه اندازی وب سایت خود با پیشنهادات سرمایه گذاری و خرید بسیار زیادی از سوی شرکت ها و افراد مختلف قرار گرفت (مایکروسافت – گوگل و … ) که در این بین تنها سرمایه گذاران توانستند به فیس بوک راه پیدا کنند.
از جمله نکات قوی و مثبت در فیس بوک طراحی ساده و در عین حال قدرتمند آن است که توانسته نظر بسیاری از کاربران را به خود جلب کند . امکانات و سرگرمی های زیاد و متنوعی که در فیس بوک قرار داده شده است همه باعث شده تا فیس بوک در بین دیگر شبکه های اجتماعی قدرتمند تر ظاهر شود .
سازمان های مختلفی شبکه های اجتماعی را رتبه بندی می کنند که فیس بوک توانسته همواره بین ۵ تای برتر آنها قرار گیرد .(در بسیاری از رتبه بندی ها مقام اول و یا دوم را کسب کرده است و در حال حاضر رقابت نزدیکی با MySpace دارد)

Download